Gruntowna renowacja ramy – Cadillac Fleetwood Brougham

Gruntowna renowacja ramy – Cadillac Fleetwood Brougham

Soda Blaster jest odnogą firmy Chrome N Paint Custom Shop – wywodzimy się z samochodowego customizingu. Od zawsze skupialiśmy się na nietypowych pojazdach, głównie Lowriderach. Dla tych, którzy nie wiedzą czym jest Lowrider mała wzmianka z udziałem Mr. Cartoon’a:

 

Ok ale co to ma do renowacji ramy? Mniej więcej tyle, że ramy dzięki budowie Lowriderów są naszą pasją. Spawamy, tniemy, przerabiamy, wzmacniamy :). Pewnego dnia zadzwonił klient – informujący nas o tym, że czas zakasać rękawy do piaskowania ramy samochodowej. Gdy okazało się, że chodzi o Broughama z lat 90tych, od razu pojawił się banan na twarzy – mimo, że rama jak rama to przy tak dobrze znanej nam ramie zawsze jest większa frajda.

Rama przyjechała, zrzuciliśmy ją z przyczepki i jazda. Hmma może by tak nieco udziwnić? Ok, zamiast piachu użyliśmy nieco droższego ale znacznie bardziej efektywnego korudnu – i to w małej frakcji, która pozostawia bardzo przyjemną powierzchnie.

Ramisko wielkie, czyszczone również od środka, cały dzień oczyszczania, na to rzucony topowy dostępny na rynku podkład epoksydowy. Prysznic, pakowanie i na weekendowy piknik klubu Lowrider Polska Car Club.

Powrót po weekendzie i kładziemy na ramę (na zewnątrz i od środka) specjalny podwoziowy czarny lakier. Elastyczna masa z wyższej półki. Coś co nie twardnieje, zawsze zostaje elastyczne, zabezpiecza ramę od korozji jak i wszystkich czynników zewnętrznych. Minusem tej farby jest to, że pewnie jeszcze przez dwa tygodnie będzie lepka 😉 ale przy jej plusach … marna to wada.

Niestety nie mogliśmy za bardzo zaszaleć z ramą, klient nie chciał na niej szalonych malowań lakierami House Of Kolor 🙂 Cóż.. może następna rama, która do nas trafi zostanie wrapowana i przystosowana pod przeróbki i wyjątkowo malowana 🙂

20160520_12232620160520_15162020160522_175403