Piaskowanie domu letniskowego

Piaskowanie domu letniskowego

Wpadło zlecenie – oczyszczenie strumieniowo-ścierne domku letniskowego od środka. Pakujemy sprzęt i lecimy.

Klient podał wymiar około 74m2, wziąłem na to pewien margines, gdyż zawsze okazuje się więcej roboty niż być powinno 😉

750kg ścierniwa załadowane i lecimy 43km do celu podróży. Naszym oczom ukazał się bardzo ładny domek, fajnie ulokowany w lesie.

4a

Zaczęło się od poważnej awarii sprzętowej – zaginął mi gdzieś modem WiFi, a jak pracować bez mobilnego internetu w jakości LTE 😛

Gdy tego odnaleźliśmy zakasaliśmy ostro rękawy. Oczyszczanie drewna to bardzo przyjemna praca. Idzie szybko i sprawnie. Można używać dużych dysz (jeśli wydajność sprzętu na to pozwala), robić duże powierzchnie. Drobne baliki tworzyły ściany jednak zdecydowałem na dość mocne obniżenie ciśnienia do około 4,5bar żeby nie niszczyć drewna.

2a

 

3

 

Drobny dyskomfort tworzy ciągły pył, który bardzo wolno opada wewnątrz pomieszczeń i każde zdjęcie hełmu wymagało wybiegania na zewnątrz budynku 😉 Niby nie używamy ścierniw z krzemionką, która jest rakotwórcza i powoduje pylicę (jak klasyczny piach kwarcowy) jednak żadnego pyłu lepiej nie wdychać.

Z oczyszczaniem domku zeszło się około 5h, ilość ścierniwa wyliczyliśmy idealnie z lekkim zapasem. Jak to zwykle bywa okazało się, że doszło trochę powierzchni do oczyszczenia. Z ustalanych „około” 74m2 zrobiło się 96m2.

4

2

Klient wpadł na oględziny. Był bardzo zadowolony co i nas ucieszyło niezmiernie. Myślę, ze kolejne 2-3h i domek również z zewnątrz został by ogolony z wszelakich powłok, grzybów itp.

Bardzo lubimy czyścić domy drewniane – klient z druciakiem szorował by to przez 2 tygodnie, a efekt był by znacznie mniej dokładny. A soda? soda jest jeszcze lepszym ścierniwem do oczyszczania drewna. Pozostawia jeszcze bielszą powierzchnię, idealnie ją odtłuszcza. Jest delikatna przez co nie niszczy i nie postarza drewna.

6

 

5

Gorąco zapraszamy do kontaktu wszystkich posiadaczy domów drewnianych, którzy chcieli by dokładnie je doczyścić. Oferujemy bardzo dynamiczne piaskowanie / sodowanie drewna a także malowanie i impregnację.

1

 

2 thoughts on “Piaskowanie domu letniskowego

 1. Grzegorz Puchawski
  11 stycznia 2018

  Dzień dobry,

  Chciałbym się zapytać o koszt sodowania domu drewnianego.
  Proszę o orientacyjny koszt sodowania metra kwadratowego (dla wnętrza i zewnętrznych elementów).

  Pozdrawiam

  • Artur
   11 stycznia 2018

   Witam, Ok 55zł/m2, szkłem nieco taniej.